Психологічний перформенс. Війна та Мир: досвід війни та повернення додому

23 грудня в PinchukArt-Center відбувся перший психологічний перформенс, організований Psychology Service. Основною темою зустрічі була Україна сьогодні, досвід війни та миру кожного українця, пошук оптимального рішення в теперішній ситуації. Питання історичності часу сьогодення було розглянуто в контексті його відображення у сучасному українському мистецтві.

Досвід війни та повернення додому

Ми творили живу скульптуру сучасної України. Переживання досвіду війни, який кожен усвідомлює по-своєму,  ставали частинкою спільного бачення в процесі поєднання сучасного мистецтва і психологічного методу системних розстановок.

Кожен учасник на підставі власних відчуттів в полі творів сучасного мистецтва пропонував слова-асоціації, які на його погляд відображали суть системи “війна-мир” в Україні. За участі групи особисті сентенції було об’єднано в групи, які отримали назви і стали складовими моделі сьогодення:

 1. Україна.
 2. Майбутнє, яке мало два полюси.
 3. Теперішнє.
 4. Минуле.
 5. Ресурс.
 6. Тягар.

Досвід війни та повернення додомуПісля цього активні учасники групи, а також випадкові відвідувачі, які мали бажання долучитись, обрали для себе папірець з назвою певної складової, не знаючи, яку саме частину системи вони обрали. Подальша взаємодія в полі групи та творів мистецтва визначили суть сьогодення та основні напрямки подальшого розвитку України:

 1. Україна – це її історія, її минуле, теперішнє і майбутнє. Час йде, і те, куди ми направляємо увагу, те і існує тут і зараз.
 2. Фігури “Минулого” і “Тягара” злились в одне, і відкрилось бажання у фігури “Минулого” залишитись в спокої. Коли ми направляємо увагу на проблеми минулого, ми  переносимо їх в теперішнє. Важливо не жити досвідом історії, а прийняти її уроки, і проявити повагу до минулих поколінь, які такою ціною нас навчили. Фігура “Тягара” постала позаду “Минулого” і направила погляд на фігуру “Майбутнього”, це означає, що те, що було в нашій історії має залишатись в минулому, і давати сили для майбутнього. Ті випробування, які пройшов народ України, потрібні для того, щоб дивитись в майбутнє,  а не жити цим непростим досвідом.
 3. Учасниця, яка була “Теперішнім”, була скрізь, вона рухалась і була в контакті з кожним учасником. Теперішнє тут і зараз, і постає питання на скільки кожен з нас є в теперішньому, наскільки кожної миті проявляється життя?
 4. В живій скульптурі проявилось дві фігури “Майбутнього”. Одне було далеким щасливим майбутнім, в просторі це було схоже на майбутнє нових поколінь. І друга частина майбутнього, яке вже є, і яке відчуває страх і утопію. Страх близького майбутнього і зневіра є частиною того, що з’явилось у процесі.
 5. Цінними висновками поділилась учасниця, яка транслювала “Ресурс”. Ця фігура з самого початку відчувала бажання збільшити простір, діяти, звершувати. І коли виникало обмеження в просторі та думках, з’являлись емоції злості і роздратування.  “Ресурс” полягає в тому, щоб вийти за межі, приймати ресурс ззовні. Коли простір процесу збільшився, учасниця, яка грала роль “Ресурсу”, попросила ввести ще одну складову скульптури – “Ідею”. Людина яка ввійшла в процес відчула, що основна ідея полягає в рішучості українців, взяти відповідальність на себе за все, що відбувається сьогодні на теренах України. Цікаво, що ця людина була довгий час на Сході і втілювала образ воїна. Хто ж може наважитись взяти Україну в свої руки? Чи лише воїни?
Такий фінал додав розуміння всьому, що відбувалось. Сьогодні є страх майбутнього, і є рішучість діяти і відповідати. Страх і зневіра зникає, коли є проживання та прийняття, і тоді, коли з’являється рішучість, дієвість і відповідальність.
Запис на онлайн консультацію по скайпу
Запис на онлайн консультацію

Дякуємо, що звернулись до Psychology Service. Залиште свої контакти для реєстрації на Online консультацію, ми зв’яжемось з Вами найближчим часом.

Номер телефону на випадок якщо не зможемо з вами звязатись:

X
Регистрация
Регистрация

Спасибо, что обратились к Psychology Service. Оставьте свои контакты для регистрации!


X
Замовити дзвінок
Замовити дзвінок


×
Реєстрація
Реєстрація

Дякуємо, що звернулись до Psychology Service. Залиште свої контакти для реєстрації!


X
Записатись на зустріч: "Таємниці щасливих стосунків"

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш телефон (обов'язково)

Ваш Email

X
Записатись на консультацію до Анни

Дякуємо що звернулись в Psychology Service. Будь ласка, залиште свої контакти та інформацію.


Ваше ім'я*

Ваш email*

Записатись на:*

Примітка

X
Записатись на консультацію

Дякуємо що звернулись в Psychology Service. Будь ласка, залиште свої контакти та інформацію.


Ваше ім'я*

Ваш email*

Записатись на:*

Примітка

X
Задати питання

Дякуємо що звернулись в Psychology Service, завжди готові відповісти на всі Ваші питання. Для зв’язку залиште свої контакти.


Ім'я

Телефон*

Email*

Повідомлення

X
Залишити відгук

*

Маєте бажання додати своє фото?

X
Записатись на консультацію

Дякуємо що звернулись в Psychology Service. Будь ласка, залиште свої контакти та інформацію.


Ваше ім'я*

Ваш email*

Записатись на:*

Примітка

X