Секрети успішного виступу або як позбутись страху перед аудиторією

Майже всі люди відчувають тривогу під час виступу перед новою аудиторією. Пропоную Вам прийоми, які How-I-Overcame-the-Fear-of-Public-Speaking_SOURCE_flickr_2_1стануть у нагоді для покращення промови та зниження рівеня тривожності.

8 секретів успішного виступу.

  1. Ваш виступ має бути продуманим. Ви маєте чітко знати структуру та послідовність. Пам`ятайте, що ви не згадаєте абсолютно всю інформацію, яку хотіли сказати, тому заздалегідь підгодуйте більше матеріалу, до кожного блоку.

2. Важливо подбати про гарне самопочуття, поставу та дихання. Глибоке спокійне дихання  наповнить легені та мозок киснем, розслабить горло, гортань та грудну клітину, що допоможе голосу звучати вільно та природно. Розправлені плечі та пряма постава фізіологічно сприятиме почувати себе більш впевнено та спокійно. Стан безпосередньо відображається на тілесному рівні, і навпаки, положення тіла формує самопочуття. Коли людина відчуває страх – тіло напружується і сжимається, коли людина відчуває спокій та безпеку – тіло розслаблене та випрямлене.

3. Витримайте паузу перед виступом. На користь буде заздалегідь продуманий вступ, основною функцією якого є налагодження контакту з залом. Чітко представтесь, скажіть що для Вас є дана зустріч, розкажіть історію дня або жарт. maxresdefault

4. Прийдіть трохи раніше на місце виступу, ознайомтесь з приміщенням, це знизить тривожність. Також можете основні пункти виступу мисленнєво «розвішати» по аудиторії, проасоціювати з основними частинами аудиторії з блоками вашого виступу. Ось двері – це вступ, картина – перший розділ, люстра – другий… Цей прийом ейдетики забезпечить все згадати та 100%ву послідовність.

5. Тримайте контакт з аудиторією. Тут вам на допомогу заготовлені питання та звертання. Не бійтесь звернутись до аудиторії, направити увагу, попросити щось чи риторично запитати. Заготуйте собі фрази: «Зверніть увагу…», «Ви гадаєте, що…», «Уявіть…», «Згадайте…»…

6. Пам’ятайте що основний Ваш інструмент – це голос, далі – це міміка та жести. Підкреслюйте важливе, говоріть тихше або голосніше, уповільнюйтесь тоді, коли варто звернути увагу. Старайтесь бути собою, проявляйте власну особистість, чим щиріші ви будете – тим ближче будете до слухачів.

images

7. Основним є те, що Ви маєте собі подобатись. Подбайте про зовнішній вигляд. Одяг, аксесуари, дрібниці, що доповнюють стиль. Все це ваша опора, це надає впевненість, це ваша маска професіоналізму чи лідера. Аудиторія це відчуває, люди бажають слухати успішну та щасливу людину, а не сповнену страхів чи комплексів.

8. Полюбіть кожного слухача. Так склалася доля, що саме ці люди прийшли Вас послухати, це їм потрібно, і це має бути честь для Вас.

З любов’ю Ганна Гнатюк

Запис на онлайн консультацію по скайпу
Запис на онлайн консультацію

Дякуємо, що звернулись до Psychology Service. Залиште свої контакти для реєстрації на Online консультацію, ми зв’яжемось з Вами найближчим часом.

Номер телефону на випадок якщо не зможемо з вами звязатись:

X
Регистрация
Регистрация

Спасибо, что обратились к Psychology Service. Оставьте свои контакты для регистрации!


X
Замовити дзвінок
Замовити дзвінок


×
Реєстрація
Реєстрація

Дякуємо, що звернулись до Psychology Service. Залиште свої контакти для реєстрації!


X
Записатись на зустріч: "Таємниці щасливих стосунків"

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш телефон (обов'язково)

Ваш Email

X
Записатись на консультацію до Анни

Дякуємо що звернулись в Psychology Service. Будь ласка, залиште свої контакти та інформацію.


Ваше ім'я*

Ваш email*

Записатись на:*

Примітка

X
Записатись на консультацію

Дякуємо що звернулись в Psychology Service. Будь ласка, залиште свої контакти та інформацію.


Ваше ім'я*

Ваш email*

Записатись на:*

Примітка

X
Задати питання

Дякуємо що звернулись в Psychology Service, завжди готові відповісти на всі Ваші питання. Для зв’язку залиште свої контакти.


Ім'я

Телефон*

Email*

Повідомлення

X
Залишити відгук

*

Маєте бажання додати своє фото?

X
Записатись на консультацію

Дякуємо що звернулись в Psychology Service. Будь ласка, залиште свої контакти та інформацію.


Ваше ім'я*

Ваш email*

Записатись на:*

Примітка

X