Подружня зрада: як пережити зраду в стосунках та жити далі

Якби не боліло моє серце, скільки б не задавати собі питання, як далі жити, якби не хотілось все повернути, та час безжальний, і дороги назад немає.

Інколи я ділюсь з клієнтами своєю історією зради. Вони приходять за порадою психолога як далі жити, а поради немає, є стан який потрібно жити, є досвід, який може бути скарбом для нового руху в майбутнє і є дорога вперед.

Пережити зраду дуже і дуже важко. Сльози, крики, звинувачення і підозри, це операція стосунків без наркозу. І результат цієї операції може бути різний, можна не пережити її, а можна назавжди позбавитись симптому і відчувати себе так добре, як ніколи раніше.

Подружня зрада – причини, наслідки, варінти розвитку подій

Подружня зрада

Зрада – це смерть стосунків, принаймні, періоду або етапу який передував появі коханки або коханця. І навіть якщо пара продовжить свій танок, однак таких «нас» вже ніколи не буде, «ми» будемо інші, або будуть зовсім не «ми».

Пара, така яка була,вже неможлива, неможливо оживити те, що вже в минулому. Яка ж пара зараз, коли один етап завершився, а наступний ще не почався? А зараз криза, і далі буде якісно нове партнерство, або буде кінець стосунків. І врешті решт криза – це розвиток в будь-якому варіанті.

Причини зради

Завжди в дуальних стосунках винні обоє, і якщо в стосунках зрада, то обоє, можливо, не вміють відчувати, не вміють прислухатись до себе, не вміють розмовляти і чути. В будь-якому разі зрада – це помилка. І це відбувається коли люди не узгодженні самі з собою: коли думки, емоції та тіло не є в балансі. Зрада виникає коли люди не уважні до себе і до стосунків, коли не були навчені ділитись почуттями та бажаннями, навіть багато хто навіть не усвідомлює це. Це все про зрілість особистості, про зріле кохання.

Чому кохані зраджують? Як не дивно це звучить, будь-яка систем, в тому числі і сімейна направлена на розвиток цієї системи. Тому я б виокремила дві основні причини подружньої зради.

  1. Перша – це направлення енергії на завершення стосунків. Коли в стосунках вже немає будь якої перспективи розвитку, коли природнім є остаточний кінець партнерству як чоловік і жінка. Якщо хоч один партнер хоче припинити стосунки, вони рано чи пізно припиняться. Цікаво, що такою людиною може бути і зрадник, так і скривджений. Якщо в родині хоча б один партнер відчуває байдужість,приниження, заборону на розвиток і прояв себе, претензії і вимоги, небажання йти на компроміси, – то це очевидно – потрібні зміни. І зрада в даному випадку як каталізатор цих змін, це допомога партнерам це зупинити.

  2. Друга причина появи трикутника в системі партнерських стосунків – це розвиток, тобто готовність до якісних змін, коли один етап вже завершений, і пара готова до нового. Якщо пара змогла побудувати зрілі взаємини, в яких партнери щиро спілкуються і відслідковують як внутрішньо-особистісні зміни, так і зміни цілей, бажань, вектору руху пари, – тоді новий етап настає збалансовано і гармонійно. А коли ж енергія в стосунках настільки накопичена для нового, а усвідомлення і реалізації немає, тоді з’являється третій на кого зливають цю напругу.

Триангуляція або коли потрібен третій

Коли в системі місце для нового є , смислами воно не заповнюється, тоді з’являється щось третє, що штучно заповнює це місце. Цей процес називається триангуляцією. В цьому плані третім може бути не лише коханка або коханець, а все, що штучно тягне увагу і енергію обох партнерів. Цим може бути симптом у когось з членів родини, може бути погана поведінка у дитини, або проблемна трарина з’явитися в сім’ї. Наприклад, неготовність партнерів розмовляти про сексуальне незадоволення сприяє тому, що у дитини з’являється страх темноти, і вона все робить, щоб спати з батьками. Так само і функція третьої людини в дуальних стосунках це набути баланс, трикутник – найстійкіша фігура. Дуальні стосунки вимагають змін, для яких треба зусилля, слід домовлятись і ладувати, приймати зміни свої і партнера, в трикутнику ж все простіше, стагнованіше і безперспективно.

Зрозуміло коли зрадив чоловік або зрадила жінка в родині з’являються емоції провини і образи, порушені домовленості і обіцянки, виникають маніпуляції почуттями. Але все це говорить про силу сімейної енергії, про переформатування стосунків, про величезну потребу змінювати функціювання, чуттєвість, динаміку взаємин. Якщо бажання цих змін взаємне, в стосунках буде зроблений спільний крок до нових «нас».

Варіанти розвитку подій

Розвиток подій залежить лише від бажання обох партнерів, куди направлено це бажання. Тому після зради лише в 1му з 4х варіантів можливе продовження пари. Буває, що обоє або один з партнерів вирішуюсь припинити стосунки, тоді,кожен переживає це по-своєму, кожен переживає втрату. Розлучення і втрата коханої людини за рівнем стресу переживається як смерть. Потрібен мінімум рік, щоб переосмислити цей досвід і бути готовим до нових стосунків.

Якщо той хто зрадив щиро обирає зробити все, щоб зберегти стосунки, розуміє провину і розділяє почуття своєї половинки, усвідомлює причину цього вчинку, переосмислює і віддано обирає бути разом. А свою чергу той, кого зрадили обирає зробити все щоб пробачити і змогти довіряти заново, осмислює і свої помилки в ставленні до коханої людини, розуміє те, що замовчувалось і витіснялось. Лише тоді можливий продуктивний, глибокий і якісно новий рух в майбутнє разом.

Наслідки подружньої зради

До мене на системні розстановки та на звичайні консультації психолога не часто приходять с питанням подружньої зради, разом з цим досить часто сьогднішні запити клієнтів опосередковано пов’язані з досвідом зради. Досвід минулого впливає на нас в теперішньому. І навіть, якщо досвід зради був в минулому, 10 років тому, не прожитий та неосмислений досвід може бути пов’язаний з такими життєвими ситуаціями та питаннями в теперішньому:

  • невдачі в особистих стосунках
  • труднощі в отриманні сексуального задоволення
  • складнощі в зачатті дитини
  • складні стосунки з дітьми
  • невпевненість в собі

Все це пов’язано з довірою. Коли порушується базова довіра до протилежної статі складно побудувати сімейні стосунки і передати дітям адекватне сприйняття ролей чоловіка і жінки. До речі часто подружня зрада в своїй глибині також має родові витоки. Як патерни сприйняття і поведінки, переконання , так і генетична інформація про досвід предків передаються з покоління в поколінні, від батьків і прабатьків до своїх нащадків, в тому числі це стосується і стосунках між чоловіком і жінкою. Особливо це проявляється на жіночих групах системних розстановок. Наприклад, якщо з бабусею або прабабусею чоловіки погано чинили, то вона буде несвідомо виховувати в своїй доньці острахи і недовіру до чоловіків. І такі неусвідомлені почуття і ставлення можуть провокувати ситуації, які підтверджують ці переконання.

Що важливо пам’ятати, якщо ви пережили зраду

В будь-яких стосунках людина змінюється, і навіть якщо в цих стосунках було багато болі, все одно вони несуть свої уроки. Як мінімум, завдяки самим ганебним і важким стосункам ви зрозуміли: чого ви варті насправді, і до якої людини поруч ви готові на зараз, з яким партнером ви бажаєте будувати партнерство, чого ви не будете терпіти, що для вас важливо і які ваші базові принципі в стосунках, яка ви жінка або який ви чоловік. Інколи істина приходить через досвід. Інколи біль приносить цілісність і набуття себе. В минулому кожен вчиняв саме таким чином, і не міг інакше, і ці вчинки надзвичайно впливають на теперішнє. І зараз ви маєте змогу свідомо обирати як, з ким і куди рухатись далі, у ваше майбутнє.

З любов’ю Ганна Гнатюк

Запис на онлайн консультацію по скайпу
Запис на онлайн консультацію

Дякуємо, що звернулись до Psychology Service. Залиште свої контакти для реєстрації на Online консультацію, ми зв’яжемось з Вами найближчим часом.

Номер телефону на випадок якщо не зможемо з вами звязатись:

X
Регистрация
Регистрация

Спасибо, что обратились к Psychology Service. Оставьте свои контакты для регистрации!


X
Замовити дзвінок
Замовити дзвінок


×
Реєстрація
Реєстрація

Дякуємо, що звернулись до Psychology Service. Залиште свої контакти для реєстрації!


X
Записатись на зустріч: "Таємниці щасливих стосунків"

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш телефон (обов'язково)

Ваш Email

X
Записатись на консультацію до Анни

Дякуємо що звернулись в Psychology Service. Будь ласка, залиште свої контакти та інформацію.


Ваше ім'я*

Ваш email*

Записатись на:*

Примітка

X
Записатись на консультацію

Дякуємо що звернулись в Psychology Service. Будь ласка, залиште свої контакти та інформацію.


Ваше ім'я*

Ваш email*

Записатись на:*

Примітка

X
Задати питання

Дякуємо що звернулись в Psychology Service, завжди готові відповісти на всі Ваші питання. Для зв’язку залиште свої контакти.


Ім'я

Телефон*

Email*

Повідомлення

X
Залишити відгук

*

Маєте бажання додати своє фото?

X
Записатись на консультацію

Дякуємо що звернулись в Psychology Service. Будь ласка, залиште свої контакти та інформацію.


Ваше ім'я*

Ваш email*

Записатись на:*

Примітка

X